H&K VP9 9MM OR FDE 10RD
$807.00
H&K VP9 9MM OR FDE 10RD
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Description
Brand: Heckler & Koch Model: VP9 Optic Ready Type: Pistol: Semi-Auto Caliber: 9MM Finish: Blue Hostile Enviroment Action: Double Action Stock: 3 Interchangable Backstraps, 6 Lateral Plates Sight: FT: Luminous RR: Black Serrated Barrel Length: 4.09 Hammer Forged with Polygonal Rifling Overall Length: 7.34 Weight: 29.84 oz (with Magazine) Capacity: 10+1 # of Mags: 2 Safety: Firing Pin Block, Trigger Latch Receiver: FDE W/ Picatinny Rail Features: Striker Fired, Made in Germany; Ambidextrous Slide and Magazine Release
Additional information
| UPC | 642230262263 |
|---|---|
| Manufacturer | HECKLER AND KOCH |
| Manufacturer Part Number | 81000609 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.09" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | 3 Dot |
| Model | VP9 |
| Capacity | 10 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Shipping Weight | 3.35 |
| ATF Type | Pistol |
| Package Height | 3.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Length | 11 |
| Package Width | 9.0 |
| Rate of Twist | 1-in-9.8" |

CIMARRON 1873 US MARSHALL - 45LC 18" BLUED WALNUT 




Reviews
There are no reviews yet.