FIERCE ROG7RM24BRSLH CBROG LH 7MMR 24 SB/SNORA
$2,155.00
FIERCE ROG7RM24BRSLH CBROG LH 7MMR 24 SB/SNORA
1 in stock
Description
The Carbon Rogue from Fierce is a lightweight accurate rifle. The Rogue is the combination of the reliable Fierce 2-Lug stainless steel action with a sleek lightweight Rogue stock. Features include an integral bipod rail; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Bix’n Andy Dakota adjustable trigger; QD flush cup mounts; Fierce C3 Carbon match grade, hand lapped barrel and a Carbon Fiber Rogue stock with an LR negative comb design.
Additional information
| UPC | 853418903605 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | ROG7RM24BRSLH |
| Action | Bolt Short Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Safety | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:8.50" |

TAUR RH 460SW 8-3/8" BLK 5RD
Rise Armament WM223BLK16 Watchman 223 Wylde 16" 30+1 Black Adjustable Magpul MOE Stock
FIERCE FCRFP7PRC24MM CRB RIVALFP 7MMPRC 24 MBTR
MOS PAT RFL 350LGND SYN SS TLO
BRN BM CONTOUR 22LR 5.9 SS




Reviews
There are no reviews yet.