DEL-TON ECHO 316 7.62X39 16″ M-LOK
$559.00
DEL-TON ECHO 316 7.62X39 16″ M-LOK
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 848456003318 |
|---|---|
| Manufacturer | Del-Ton |
| Manufacturer Part Number | OR7FTH16-M |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| ATF Type | Rifle |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 36 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 9.5 |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | Flat Top Rear |
| Product Type | Rifle |





Reviews
There are no reviews yet.