BERGARA COMPETITION 6MMCR CHASSIS 26″
$2,570.00
BERGARA COMPETITION 6MMCR CHASSIS 26″
1 in stock
Additional information
| UPC | 043125006120 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPR25-6CM |
| Rate of Twist | 1:7.50" |
| Safety | Two-Position |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 6mm Creedmoor |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" |
| Model | Premier Series |
| Product Type | Rifle |
| Package Height | 4.3 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. AICS |
| ATF Type | Rifle |
| Package Width | 10.1 |
| Shipping Weight | 11.3 |
| Length | 46'' |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |

CVA CASCADE 300WIN BLK/ODG 24" TB
SAV A17 17HMR 22" 10RD
Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight 




Reviews
There are no reviews yet.