LWRC SIX8-PSD SBR 6.8SPC BLK 8.5″
$2,543.00
LWRC SIX8-PSD SBR 6.8SPC BLK 8.5″
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 859530005654 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer Part Number | SIX8PSDRB8 |
| Sights | LWRC Flip-Up Skirmish Sights |
| Shipping Weight | 9.2 |
| Rate of Twist | 1-in-10" RH |
| Package Width | 11.2 |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Capacity | 30 + 1 |
| Caliber/Gauge | 6.8mm SPC |
| ATF Type | SHORT BARREL RIFLE |
| Barrel Length | 8.5" |
| Action | Semi-Auto |
| Package Height | 4.2 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Length | 43 |





Reviews
There are no reviews yet.