UNDERWOOD 454 CASULL 300GR – XTP JHP 20BX/10CS
10 in stock
Description
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.05 X 2.65 X 3.15 | |
| Height | 2.0500 | |
| Width | 2.6500 | |
| Length | 3.1500 | |
| CALIBER | .454 CASULL | |
| BULLET TYPE | JACKETED HOLLOW POINT | |
| BULLET WEIGHT IN GRAINS | 300 GRAINS | |
| CARTRIDGES PER BOX | 20.0000 | |
| BOXES PER CASE | 10.0000 | |
| RELOADABLE | Y | |
Additional information
| UPC | 816874021030 |
|---|---|
| Manufacturer | Underwood Ammo |
| Manufacturer Part Number | 342 |
| Length | 3.1500 |
| Units per Box | 20 |
| Cost per Round | 2.35 |
| Caliber/Gauge | .454 Casull |
| Grains | 300 GRAINS |
SGM TACTICAL MAGAZINE VEPR 12 - 12GA. 12RD FITS VEPR 12
MEC-GAR WITNESS/TANFOGLIO - LF 10MM 14RD HT ANTI-FR MAGAZINE
Kent Ultimate Fast Lead Shotshells 12 ga 2-3/4" 1-3/8oz 1475 fps #5 25/ct
Magnum Research Compact Baby Eagle Handgun Magazine 9mm 10/rd
SIG SAUER MAG P229 357SIG/40S&W 10RD
Kimber Micro 9 TacMag Handgun Magazine 9mm 7/rd
HK MAGAZINE SP5K/MP5 9MM 30RD - FDE STEEL
SIG SAUER MAGAZINE P226 9MM 15RD