TRIJICON VCOG 1-8X28 RED MRAD THMBSCRW
$2,353.00
TRIJICON VCOG 1-8X28 RED MRAD THMBSCRW
2 in stock
Additional information
| UPC | 719307313101 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | VC18-C-2400003 |
| Eye Relief | 4"-3.90" |
| Length | 10.80" |
| Adjustment Size | .1 MRAD |
| Magnification | 1-8x |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Reticle | LED Illuminated Red Crosshair Dot MRAD |
| Package Width | 7.0 |
| Power | 1X – 8X |
| Package Height | 5.0 |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Objective Size | 28mm |

Leupold 55890 Rifleman Matte Black Remington 700
MEPROLIGHT NIGHT SIGHT FRONT - ONLY GREEN FITS MOST GLOCKS
DNZ 11084 Game Reaper-Ruger Scope Mount/Ring Combo Matte Black 1"
BSA SWEET-17 6-18X40MM AO-SIDE - DUAL-X BLACK MATTE
AGM Global Vision 12PV7123284111 PVS-7 3AW1 Night Vision Goggles Black 1x 27mm, Generation 3 White Phosphor Level 1, 64-72 Ip/mm Resolution White Filter
Talley 740702 Montana 1999 Scope Mount/Ring Combo Black Anodized 30mm
WEAVER QUAD LOCK TIP OFF .22 CAL RNG
AMERIGLO CLSC 3 DOT FOR GLK WHT/GRN
Firefield Agility 1x30 Dot Sight
HIVIZ H3 NS M&P SHIELD G/G OR




Reviews
There are no reviews yet.