TRIJICON CREDO HX 4-16X50 BLK MOA RED
$1,255.00
TRIJICON CREDO HX 4-16X50 BLK MOA RED
1 in stock
Additional information
| UPC | 719307403383 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | CRHX1650-C-2900001 |
| Magnification | 4-16x |
| Length | 14.50" |
| Eye Relief | 3.10" – 3.80" |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Reticle | Illuminated Red LED MOA Center Dot |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Power | 4X – 16X |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 5.9 |
| Shipping Weight | 4.0 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Objective Size | 50mm |

PAINT GHOST GLOW KIT
TAUR 65 65SS4 357MG
HIVIZ IC FRNT RUG MKI-IV GRN/RD/WHT
BRO 23120701 5.56 16 MLOK MFT STK MIAMI




Reviews
There are no reviews yet.