TRIJICON ACOG 4X32 RED BLSTC CRSHR .223
$1,982.00
TRIJICON ACOG 4X32 RED BLSTC CRSHR .223
2 in stock
Additional information
| UPC | 719307311787 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | TA31-C-100550 |
| Reticle | Illuminated Red Crosshair .223 BDC |
| Adjustable Parallax | Dual Illuminated Red Crosshair 223 Ballistic |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Magnification | 4x |
| Length | 5.80" |
| Eye Relief | 1.50" |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Power | 4X |
| Package Height | 5.1 |
| Package Width | 8.3 |
| Shipping Weight | 2.35 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Objective Size | 32mm |

CIMARRON FRONTIER 38SPL/357MAG - PW FS 4.75" STAINLESS WALNUT
Truglo Tactical Dual Color Red Dot Sight - 1x30mm 3 MOA Red/Green - Matte
TriggerTech AR-15 Duty Trigger Single-Stage 3.5 lb Curved Black
WARNE MSR PICATINNY RED-DOT RISER
WARNE VAPOR RAIL SAVAGE 110 SA 8-40
NcStar ABPGC2 Precision Grade Compact Notched Bipod 5.5-8" w/Notched Legs Aluminum/Steel Includes 3 Adapters




Reviews
There are no reviews yet.