TIKKA T3XLT RGHTCH EMBR 7MAG LH
$1,349.00
TIKKA T3XLT RGHTCH EMBR 7MAG LH
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 082442988009 |
|---|---|
| Manufacturer | Tikka |
| Manufacturer Part Number | JRTXRBS470 |
| Product Type | Rifle |
| Action | Bolt Action |
| Sights | No Sights |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Package Width | 7.0 |
| Package Height | 3.0 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24.3" Fluted Barrel |





Reviews
There are no reviews yet.