SPG HELL PRO OSP 9MM 15/17 SMS
$789.00
SPG HELL PRO OSP 9MM 15/17 SMS
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397962746 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPSMSC |
| Action | Striker Fired |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.70" |
| Capacity | 15 + 1 |
| Sights Type | Tritium Front/Tactical Rack U-Notch Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Model | Hellcat Pro |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 1-15 rd. and 1- 17 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.6 |
| ATF Type | Pistol |
| Safety | Thumb |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |






Reviews
There are no reviews yet.