KMB CUST LW SHD 1911 9MM CA 9R
$892.00
KMB CUST LW SHD 1911 9MM CA 9R
10 in stock
Additional information
| UPC | 669278977867 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3700786CA |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 |
| Model | Custom LW Shadow Ghost |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | Fiber Optic |
| Product Type | 1911 |
| ATF Type | Pistol |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.85 |





Reviews
There are no reviews yet.