TRIJICON ACCUPOINT 2.5-10X56 GRN DOT
$859.00
TRIJICON ACCUPOINT 2.5-10X56 GRN DOT
4 in stock
Additional information
| UPC | 719307400511 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | TR22-1G |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Magnification | 2.5-10x |
| Length | 13.80" |
| Eye Relief | 2.80"-4.10" |
| Adjustment Size | .25 MOA @ 100 yds |
| Adjustable Parallax | Illuminated Duplex Crosshair/Green Dot (SFP) |
| Reticle | Illuminated Duplex Crosshair w/Green Dot |
| Model | AccuPoint |
| Power | 2.5-10X |
| Product Type | Rifle Scope |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 6.0 |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Objective Size | 56mm |





Reviews
There are no reviews yet.