SIMMONS OPTICS 8 POINT 3-9X40 TRUPLEX W/RINGS
$71.00
SIMMONS OPTICS 8 POINT 3-9X40 TRUPLEX W/RINGS
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 045618000493 |
|---|---|
| Manufacturer | Simmons Optics |
| Manufacturer Part Number | S8P3940 |
| Reticle | TRUPLEX |
| Eye Relief | 3.75" |
| Length | 14.80" |
| Magnification | 3-9x |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Product Type | Rifle Scope |
| Power | 3-9X |
| Model | 8-Point |
| MOA | 0.25 MOA |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 3.3 |
| Shipping Weight | 1.5 |
| Objective Size | 40mm |






Reviews
There are no reviews yet.